Profile bak

IoX Digital - İnovasyon Bülteni #24 - Gerçekliği Yeniden Tanımlamak: AR

Revue
 
2 haftada bir yayınladığımız bültenimizin bu sayısında “AR (Augmented Reality) ” alanındaki farklı ör
 

IoX Digital - İnovasyon Bülteni

6 Kasım · Konu #24 · Tarayıcıda görüntüle
Türkiye'den ve Dünya'dan inovatif örnekleri bulabileceğiniz e-mail bülteni. Paylaşarak destek olun. http://www.ioxdigital.com

2 haftada bir yayınladığımız bültenimizin bu sayısında “AR (Augmented Reality) ” alanındaki farklı örneklerden bahsedeceğiz. Bugün gerçekleşen Innovation Talks etkinliğimizde de AR (Augmented Reality) hakkında konuştuk. Katılan herkese teşekkürler.

Shopify AR
Shopify, yeni özelliğiyle birlikte mağaza sahiplerinin ürünlerin 360 derece videolarını yükleyerek müşterilerine artırılmış gerçeklik ile alışveriş deneyimi sunmalarını sağlıyor. 
Online shopping (Shopify) with AR Quick Look - YouTube
IKEA Place
Daha önce “E-ticarette İnovasyon” konulu bültenimizde de bahsettiğimiz IKEA Place sayesinde kullanıcı aldığı mobilyanın odalarında nasıl duracağını görürken doğru ölçeklendirme ile mobilyanın o odaya sığıp sığmayacağından da emin olabiliyor.
Say Hej to IKEA Place - YouTube
Amazon AR View
AR View, Amazon'da satın almadan önce binlerce ürünü evinizde görmenizi sağlıyor. Boyutlarından ve görünümünden emin olamadığınız ürünleri inceleyerek satın alabiliyorsunuz.
Introducing AR view - YouTube
Pool Live AR
Pool Live, sadece masanın üstüne yerleştirilen bir projektör ve kamera ile hem amatör hem de profesyonel oyunculara ve hatta teknoloji meraklılarına eğlenceli ve yararlı gerçek zamanlı çarpıcı görüntü ve efektler veriyor. Bu efektler sayesinde de oyuncuya yardım hatları oluşturuyor.
Pool Live AR - AR for Billiards or Pool Games - YouTube
Bosch AR for the Automotive Workshop
Bosch'un AR uygulaması araç bakım atölyelerini geliştirmeye yönelik bir servis. Hem eğitim hem de beraber çalışmak için sanal görüntüleri gerçek araçlarla bir araya getiren sistem sayesinde bir çok süreç daha anlaşılır ve daha hızlı ilerliyor.
EN | Bosch Augmented Reality for the automotive workshop - YouTube
Kapanu
Kapanu diş hekimleri için bir servis ve bu servis sayesinde hastalar tedavi sonucunda dişlerinin nasıl gözükeceğine dair net kararlar verebiliyor. Farklı seçenekleri görsel olarak değerlendirebiliyor.
Kapanu | Augmented Reality for the Future of Dentistry - YouTube
Sketch AR
Adım adım çizim yapmayı öğreten SketchAR, kağıda sanal taslak referansı yerleştiriyor. Telefonunuzdan adımları takip ederek çizmeniz yeterli oluyor. 
The very first virtual teacher for drawing using augmented reality and SketchAR! - YouTube
Mondly AR
MondlyAR artırılmış gerçekliği kullanarak sanal asistan ve konuyla alakalı sanal objeleri odanıza getirerek dil öğrenme deneyiminizi daha kolay ve eğlenceli hale getiriyor. 
Mondly AR - learn languages in augmented reality - YouTube
Focals by North
North isimli startup’ın yeni duyurduğu Focals akıllı gözlük özel bir yüzük ile kontrol ediliyor. Holografik görüntü ile ihtiyacınız olan bilgiye anlık erişim sağlıyorsunuz.
Introducing Focals by North. Your smartest pair of glasses. - YouTube
Weather Channel
The Weather Channel isimli TV kanalı bir süredir yayınlarında artırılmış gerçeklik teknolojisini kullanıyor. Doğa ve hava olaylarını izleyiciye akılda kalıcı bir şekilde aktarıyor. Detaylı görsel anlatım sayesinde hayal etmek yerine olayın doğuracağı sonuçlara odaklanabiliniyor.
Storm Surge Like You've Never Experienced it Before - YouTube
Augmented Reality Showing Why Driving on Wet Leaves is Just as Dangerous as Ice - YouTube
Dallas Mavericks - AR
Yakın zamanda Dallas Mavericks takımı billboard reklamında AR teknolojini kullanmış. İnsanların verdiği reaksiyonları ve reklamı aşağıdaki videolardan incelebilirsiniz.
Dallas Mavericks - AR - The Worlds Largest AR Installation on Facebook - YouTube
Dallas Mavs AR - The Largest AR Installation Using Facebook's SPark AR Studio - YouTube
Chroma Piano Tutor
Chroma istediğiniz eseri seçerek piyanonuzda onu öğrenerek çalmanızı sağlıyor. Görsel olarak hangi tuş, nota ve vuruşları kullanacağınızı betimliyor.
Chroma - AR Piano Tutor - YouTube
The Big AR Show
Vizrt isimli firma The Big AR Show ile AR'ın yeni kullanım alanlarını bir çok farklı şekilde örnekliyor.
The Big AR Show - YouTube
Bültene gösterdiğiniz ilgi için teşekkürler! 2 hafta sonra yine bir başka yenilikçi içerikle karşınızda olacağız. Bültenimizi paylaşarak projelerimize ve heyecanımıza destek olabilirsiniz.
Bağlantıda kalın!
Bu konuyu sevdin mi?
Güncellemeleri artık almak istemiyorsanız abonelikten çıkabilirsiniz buradan.
Bu bülteni yönlendirirseniz ve beğenirseniz, abone olabilirsiniz: buradan.
Revue kullanılarak iletildi
Userspots | IoX - Eski Büyükdere Caddesi Sanayi Mahallesi Behçet Sokak Büyükdere İş Hanı