Profile bak

IoX Digital - İnovasyon Bülteni #36 - Kredi Kartı İnovasyonları

Revue
 
Merhabalar! İki haftada bir, ilgilendiğimiz, yer almak istediğimiz ve iyi bulduğumuz örnekleri ve yön
 

IoX Digital - İnovasyon Bülteni

25 Nisan · Konu #36 · Tarayıcıda görüntüle
Türkiye'den ve Dünya'dan inovatif örnekleri bulabileceğiniz e-mail bülteni. Paylaşarak destek olun. http://www.ioxdigital.com

Merhabalar! İki haftada bir, ilgilendiğimiz, yer almak istediğimiz ve iyi bulduğumuz örnekleri ve yöntemleri paylaştığımız inovasyon bülteninin bu sayısında; “Kredi Kartı İnovasyonları”ndan bahsettik. Öncü örneklere de yer verdiğimiz yazımızı keyifle okumanızı dileriz.

KREDİ KARTI İNOVASYONLARI
Bankalar, yeni müşteriler çekmek için sürekli rekabet halinde ve bu rekabeti en güçlü kılan hareket; inovasyonlar!
Eskisi gibi sadece kredi kartı kullanımına yönelik girişimler artık müşteriyi bankaya yakınlaştırmak için yeterli değil. Bu ihtiyaç hali bankaları, özellikle kredi kartları tarafında, daha cazip yenilikler yapmaya ve kullanıcı deneyimlerini genişletmeye yönlendiriyor.
Kart inovasyon çalışmaları sürecinde bankaların odaklandığı alanlar:
  • Güvenlik ve Gizlilik,
  • Kişisel Finans Yönetimi,
  • Farklı Ödeme Opsiyonları,
  • Farklılaşan Ödül Sistemleri,
  • Teknoloji Kullanımı,
  • Fiziksel Kart.
Yakın zamanda uygulanan ve bu yıl kredi kartı kullanıcılarının hayatlarını oldukça kolaylaştıracak yenilikçi araçları sizler için derledik. Kredi kartlarından en iyi şekilde yararlanmak istiyorsanız bu akıllı yeniliklere mutlaka göz atın.
İşte, kredi kartlarını tamamen başka seviyeye taşıyan, en cazip inovasyon örnekleri:
Apple Card
Introducing Apple Card — Coming Summer 2019
Apple geçtiğimiz ay sonunda, iPhone ile çalışmak üzere tasarlanan Apple Kart’ı duyurdu. Bir kredi kartı olan Apple Kart, eski tüketici davranışlarını değiştirme fikrini taşıyor. Kullanıcılarına basit geri ödeme ödülleri sunmaya hazırlanan Apple Kart, geç ödeme durumunda ceza ücreti almayacağını açıkladı. iPhone kullanıcıları bu kartla, yapacakları işlemlerin konum verilerini görüntüleyebilecek, haftalık ve aylık özetlerle birlikte harcama düzeni analizlerine ulaşabilecek. Ayrıca, Apple Pay uygulamasıyla birlikte kullanılmak üzere tasarlandığından, fiziksel verilerin yakalanmasının da önüne geçilecek. Bu sebeple kartın üzerinde numara veya CVV bilgilerine yer verilmiyor.
Apple, donanıma, güvenliğe ve gizliliğe odaklanan güçlü bir inovasyon örneği sergileyeceğe benziyor.
Final
Final: Take Back Control of Your Credit Card
Final; farklı satıcılara farklı kart numaraları vermenizi, bir defalık kullanım numaraları oluşturmanızı ve daha fazlasını sağlayarak, sahtekarlığı unutmanızı sağlayacak özelliklere sahip benzersiz bir kredi kartı girişimidir. Bunun yanı sıra, aylık aboneliği iptal etmek için sadece abonelikle ilişkili numarayı iptal etmenizin yeterli olması gibi kolaylıklar sunuyor. Fazla harcama yapmadığınızdan emin olmanız için satıcılar ve abonelikler için aylık harcama limitleri belirleyebiliyorsunuz.
Cartera Commerce
Cartera Commerce, müşterilerin daha fazla ödül kazanmalarına yardımcı olmak için havayolları ve bankalar dahil olmak üzere büyük markalarla ortaklık yapıyor. Cartera'nın web ve mobil uygulamaları, müşterilerin ortak markalarla etkileşimde bulunmalarına, buralardan çevrimiçi alışveriş yapmalarına ve gittikleri her yerde ödüller kazanmalarına olanak tanıyor.
Birch
Analizlere göre; ortalama seviyede alışveriş yapan bir kişi, yanlış yerde, yanlış kredi kartını kullanarak, yılda 200 doların üzerinde bir ödülü kaçırıyor. Birch; bu durumu ortadan kaldırmak amacıyla üretilen, tüketicilerin kredi kartı ödüllendirme sistemlerini daha iyi anlamalarına yardımcı olmaya yönelik kurulmuş bir girişimdir. Hedeflerinin başında; tüketicilerin ödülleri kaçırmalarını önlemek yer geliyor.
RentMoola
RentMoola: How It Works For Property Managers
RentMoola, kiranızı kredi kartınızla ödemenize, her zamankinden daha fazla ödül kazanmanıza ve hiçbir ödemeyi kaçırmamanıza yardımcı olan bir girişim. Bu uygulama kaydolmayı, bir defalık düzenli ödemeleri ayarlamanızı ve kiranızı oda arkadaşlarınızla bölüşmenizi kolaylaştırıyor. Ayrıca, MoolaPerks programı, özel fırsatlara erişmenize ve ödül kartınızla daha fazla puan kazanmanıza da olanak sağlıyor.
UsingMiles
UsingMiles.com makes tracking points easy on Vimeo
UsingMiles, tüm kredi kartı millerinizi, bağlı olduğunuz programlarınızı ve daha fazlasını tek bir yerde düzenlemenizi sağlıyor. Organize olmanıza ve biriktirdiğiniz millerin kullanımını kaçırmamanıza yardımcı olan UsingMiles, kullanıcılarına temel üyeliği ücretsiz olarak sunuyor.
Namu
Namu, bankayla hafızaları birleştirerek, kişisel finans yönetimini daha eğlenceli hale getirmeyi amaçlayan bir uygulama. Fotoğrafların ve gönderilerin kullanıldığı şık tasarımlı albümlerde, müşterilere, paralarının nereden geldiği ve nereye gittiği hakkında açıklamalar gösteriliyor. Ayrıca, kişilerin tüm finansal geçmişi tek bir yerde toplanıyor. Kullanıcı veri toplamak için hesaplar arasında geçiş yapmak zorunda kalmıyor.
Yeppar
Augmented Reality | Banking Solution | Yeppar
Hindistan’da kurulan Artırılmış Gerçeklik geliştirme şirketi olan Yeppar, geçtiğimiz yıl kredi kartları için geliştirdiği mobil uygulamayı duyurdu. Artırılmış Gerçeklik tabanlı kullanabileceğiniz uygulama sayesinde, kredi kartınıza telefonunuzla baktığınızda, ekranda çeşitli ve oldukça renkli grafiklerle karşılaşıyorsunuz. Aynı zamanda kredi kartınızla ilgili incelemeler yaparken, dilediğiniz işlemleri de yine Artırılmış Gerçeklik konseptinin kattığı zengin görseller eşliğinde gerçekleştirebiliyorsunuz. Yeppar kullanımı kolay, ilgi çekici ve oldukça eğlenceli bir inovasyon örneğine imza atarak kullanıcıların dikkatini çekmeyi başardı.
Pex
PEX; ön ödemeli banka kartları sağlayan, çalışan bir gider yönetiminizi daha sağlıklı yönetmeniz için çözüm sağlayan bir platformdur. Harcamalarınızın ne kadar yüksek olduğu ve nereye harcama yaptığınız konusunda kontrol sahibi olmanıza olanak tanır. İşletmenizin para yönetimini kolaylaştıracak ücretsiz özelleştirilebilir API'ler de platformun sunduğu diğer özellikler arasında.
Circle Plus Payment
Circle Pay | Is your money safe?
Circle Plus Payments, perakendecilerin herhangi bir ek donanım satın almadan, kredi kartlarını ve hatta Bitcoin ödemelerini kabul etmelerini sağlayan bir uygulamadır. Akıllı telefonunuzla çalışabilen ve en son endüstri düzeyinde güvenlik özelliklerine sahiptir. Uygulamanın, özellikle sadece ödeme kabulleri için, küçük işletmelere hitap eden tasarımı da ilgi çekici bir nokta.
Vantiv
Vantiv Advantage
Vantiv, sürekli gelişen dijital çağ için tasarlanmış kredi kartı okuyucuları ve terminalleri sunuyor. Ayrıca, işletmenizin uyum sağlamasına yardımcı olacak uygulamalı hizmetleri de şirketin getirilerine dahil. Terminaller, mobil kart okuyucular ve internet bağlantısı olan her yerde ödeme yapmanıza olanak sağlayan Vantiv, Virtual Terminal Plus dahil olmak üzere hem mağaza içi hem de çevrimiçi çözümler üretiyor. Çok yönlü çevrimiçi çözümleri, e-ticaret platformu ve uluslararası ortakları aracılığıyla işletmelerin, uluslararası pazarlara genişlemelerini güvenli bir şekilde sağlamalarına yardımcı oluyor. Üstelik uluslararası ödemelere de imkan tanıyor.
SumUp
SumUp'ın EMV kart okuyucusu, satıcıların işlem başına %2,75 düşük ücretle tüm kartları kabul etmelerini sağlıyor. Çip, Magstripe ve NFC kartı ödemelerini işlemek için mobil cihazınıza, Bluetooth üzerinden kolayca bağlanır. Kullanımı kolay bir kredi kartıyla ödeme çözümü arayan bir işletmeci iseniz, beş dakika gibi kısa bir sürede, kolaylıkla SumUp'a kaydolabilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz.
Bu konuyu sevdin mi?
Güncellemeleri artık almak istemiyorsanız abonelikten çıkabilirsiniz buradan.
Bu bülteni yönlendirirseniz ve beğenirseniz, abone olabilirsiniz: buradan.
Revue kullanılarak iletildi
Userspots | IoX - Eski Büyükdere Caddesi Sanayi Mahallesi Behçet Sokak Büyükdere İş Hanı