Profile bak

IoX Digital - Tasarım ve IoT Bülteni #15 - Giyilebilir Teknolojiler

Revue
 
Merhabalar, 2 haftada bir yayınladığımız Tasarım ve IoT bültenimizin bu sayısında "Giyilebilir Teknol
 

IoX Digital - İnovasyon Bülteni

3 Temmuz · Konu #15 · Tarayıcıda görüntüle
Türkiye'den ve Dünya'dan inovatif örnekleri bulabileceğiniz e-mail bülteni. Paylaşarak destek olun. http://www.ioxdigital.com

Merhabalar, 2 haftada bir yayınladığımız Tasarım ve IoT bültenimizin bu sayısında “Giyilebilir Teknolojiler"in sağlık alanında getirdiği yeniliklerden bahsedeceğiz.

Giyilebilir teknolojiler yaygınlaşmaya devam ediyor ve Huffington Post'a göre, tüketicilere gönderilen giyilebilir cihazların sayısının 2018'de 130 milyona ulaşması bekleniyor. Vücutlarınızı ve sağlığınızı anlamak, giyilebilir cihazlardan günlük olarak toplanan toplu verileri kullanan kişiler için daha kolay hale geldi. Sağlık alanındaki ürünlerin kullanımına profesyonellerin tüketiciye göre daha açık olması da önemli bir detay.
Spire Health Tag
Spire, kullanıcının kıyafetlerine takılan küçük bir sağlık monitörü ve etkinlik izleyicisidir. Health Tag'i kıyafetlerinizin içine bir kez yerleştirmeniz yeterli oluyor ve kıyafetlerinizi akıllı bir nesneye dönüştürüyor. Hareket, uyku ve stresinizi ölçmenize yaran Spire CEO'su Jonathan Palley, “(giyilebilir) sektörü ileriye taşımak için giyilebilirliği ortadan kaldırmak zorunda kaldık” demiş. 
Spire Health Tag: Make Your Clothes Smart - YouTube
Playr
Play,  amatör futbolcuların dünyanın en iyi futbolcusu gibi hazırlanmalarını ve gelişmelerini vaadeden piyasaya yeni çıkmış bir SmartCouch sistemi. Bu sistem tüm takımlardan alınan dataların yorumlanması ve karşılaştırılması ile takımların ilerleyişlerinde önemli etkiler yaratacak.
PLAYR Launch event | PlaySmart - YouTube
Lumo Lift
Lumo Lift, giysilerinize takılarak omuz ve gövde duruşunuzu düzeltmenizi sağlayan, duruşunuz bozulduğunda titreşim ile size bunu hatırlatan bir yardımcı bir ürün. 
Lumo Lift Introduction - YouTube
Powerdot Muscle
Dünyanın en küçük taşınabilir ve aplikasyon destekli kas uyarıcı kiti Power Dot, antrenman öncesi ısınma, antrenman sonrası kas yenilenmesi, antrenman içi yoğunluğu arttırmak, ödem atımı, masaj, fizik tedavi amaçlı kullanım için üretilmiş.
Use PowerDot to Increase Upper Body Strength - YouTube
L'Oréal UV Sense
L'Oréal UV Sense, tırnağınıza yerleştirebildiğiniz anlık olarak size bilgi vermeyip NFC yardımı ile istediğiniz zaman verinizi alabileceğiniz şarj etmenize gerek olmayan bir UV sensörü.
Introducing UV Sense, the first battery-free wearable electronic UV sensor - YouTube
Nadi X
Nadi X, yoganın verimine ulaşmanıza yardımcı olmak için tasarlanmış kişisel dijital yoga koçu. Yaptığınız hareketlerin doğruluğunu ve verimliliğini arttırmak için size titreşim ile onay veriyor.
Smart leggings by Wearable X vibrate to correct imperfect yoga poses - YouTube
Livia
Livia kadınların menstrüel kramp ve ağrınlarını azaltmak için titreşim gönderen giyilebilir bir ürün. Ağrılarınızı ilaç yerine daha efektif ve sağlıklı bi şekilde azaltmayı vaadediyor.
Livia - The Off Switch for Your Menstrual Pain. - YouTube
Kingii
Kingii, boğulmalara karşı önlem olarak suda güvenliğinizi artıran dünyanın en küçük şişme giyilebilir ürün. Her yaştan yüzen ve sörf yapan insanlar için üretilmiş.
Kingii- Portable Flotation Device - YouTube
Owlet Smart Sock
Owlet akıllı çorap ile bebeğinizi uyurken sadece görüntüsü ve sesi ile değil artık kalp atışı ve oksijen seviyesi ile de takip edebiliyorsunuz.  
Owlet - YouTube
Samsung Relúmĭno
Dünyada görme kalitemizi etkileyen bir çok görme bozukluğu var ve Samsung Relúmĭno bunu yeni nesil yöntemlerle iyileştirmeyi hedefliyor. Relúmĭno uygulaması ve gözlüklerinin farklı görsel kısıtlar için farklı modları var ve bunların her biri görüntüyü iyileştirmek için görüntü işleme yazılımını kullanıyor. Düzenli mod, daha görsel olarak öne çıkarak, bulanıklığı azaltarak şekilleri daha iyi tanımlamaya yardımcı olurken, Renk Ters Çevirme modu, metni okumak, siyah-beyaz metni tersine çevirmek ve kontrastı geliştirmek için tasarlanmıştır.
How Samsung Created its Vision-Enhancing Relúmĭno App - YouTube
Bonus: Smart Tattoo
Harvard Medical School ve MIT'deki araştırmacılar, fiziksel koşullara göre değişen, tıbbi durumların izlenmesine yardımcı olan dövmeler yapılabilecek bir dövme mürekkebi geliştirdi. Bu dövmeler vücuttaki farklı biyolojik değişikliklere renk değişimi gibi görsel değişimlerle bildirim verebilecek.
Tattoos as medical condition monitors - YouTube
Bültene gösterdiğiniz ilgi için teşekkürler! 2 hafta sonra yine bir başka yenilikçi içerikle karşınızda olacağız. Bültenimizi paylaşarak projelerimize ve heyecanımıza destek olabilirsiniz.
Bağlantıda kalın!
Bu konuyu sevdin mi?
Güncellemeleri artık almak istemiyorsanız abonelikten çıkabilirsiniz buradan.
Bu bülteni yönlendirirseniz ve beğenirseniz, abone olabilirsiniz: buradan.
Revue kullanılarak iletildi
Userspots | IoX - Eski Büyükdere Caddesi Sanayi Mahallesi Behçet Sokak Büyükdere İş Hanı