Profile bak

IoX Digital - Tasarım ve IoT Bülteni #20 - Trend Takibi

Revue
 
Bu sayımızda konumuz "Trend Takibi". Trend nedir ve ne işinize yarar konularının yanısıra yeni fikir
 

IoX Digital - İnovasyon Bülteni

11 Eylül · Konu #20 · Tarayıcıda görüntüle
Türkiye'den ve Dünya'dan inovatif örnekleri bulabileceğiniz e-mail bülteni. Paylaşarak destek olun. http://www.ioxdigital.com

Bu sayımızda konumuz “Trend Takibi”. Trend nedir ve ne işinize yarar konularının yanısıra yeni fikir ve iş geliştirmenizde yararlanabileceğiniz en güncel kaynakları bir araya getirdiğimiz bir bülten hazırladık.

Trend Nedir ve Ne İşinize Yarar?
Trend takibi inovasyon sürecinin olmazsa olmazlarındandır.
Trend takibi sürekli değişen dünyayı anlamak, müşterilerinizin eğilimlerini ve işinizin nereye gittiğini tahmin etmektir. İnovasyon için yeni fırsatlar keşfetmenin anahtarıdır.

Makro Trendler: Çevresel, sosyal, ekonomik, politik ve teknoloji alanında gerçekleşen küresel bazda iz bırakan değişimlerdir.
Tüketici Trendleri: Tüketicilerin davranış ve alışkanlık verilerinin yanısıra bir ürünü nasıl kullandıkları veya bir marka hakkında sosyal ağlarıyla nasıl iletişim kurdukları gibi bilgileri de içerebilir.
Endüstri Trendleri: Çalışma, tüketici davranışları, istihdam, teknolojik gelişmeler, yeni ürün geliştirme, rekabet, hükümet normları ve sektörü etkileyen diğer faktörler ile ilgili trendleri içerir ve tahminler yapmak için incelenir.

UX Alive 2018 konuşmacılarından Els Dragt‘ın trend takibi hakkındaki konuşması
Els Dragt - Explore the Next & the New - YouTube
Trend Takibi Ne İşinize Yarar?
Global ölçekte nelerin popüler olduğunu ve tam anlamıyla geliştiğini gözlemleyip anlamaya çalışarak, olanların iç yüzünü kavramaya çalışabilirsiniz. Tarafsız bir bakış açısı ile trendlerin yükselişini ve düşüşünü izleyebilir ve kayda değer olan şeylerden faydalanabilirsiniz.
Okumanız Gereken Trend Raporları
Rapor dünya çapında iş dünyası liderlerinin yüzleştiği değişime ve sosyal girişimin yükselişine odaklanıyor.
Teknoloji, tasarım ve iş dünyasını etkileyen 7 trend.
Raporda AI, Machine Learning, Blockchain ve Robotics gibi geleceğin yükselen teknoloji inceleniyor.
İnsan aklının teknolojideki en son gelişmelere tepkileri ve genişleyen kentsel alanların vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamasına yönelik planlar raporda yer alan önemli trendlerden bazıları.
Vodafone'un kendi araştırmalarına ve düşünce liderlerinden aldığı bilgilere dayanan rapor işletmeleri etkileyecek dört ana eğilimi inceliyor.
2019 ve sonrası perakende sektörünün geleceğini şekillendiren 5 trend.
Rapor e-ticaret pazar eğilimleri ve kullanıcı satın alma davranışlarını inceliyor.
2018'in değişimleri ve yeni fırsatları
Rapor önceki yıllarda yayınlanan tahminlerin analizleri ve uygulanabilir önerileriyle bir önceki yıllardan sıyrılıyor.
2018'in yükselen teknoloji ve kültür trendlerini inceliyor.
Augmented Reality'nin geleceğini şekillendiren 4 ana trend inceleniyor.
Trend Takibi İçin Faydalı Websitesi ve Araçlar
Board of Innovation
İnovasyon, design thinking ve trend takibi alanlarında faydalanabileceğiniz ilham verici içeriklerin ve araçların da yer aldığı kapsamlı websitesi.

TrendWatching
Global tüketici trendlerini takip eden ve düzenli araştırma, rapor üreten trend takibi alanındaki en büyük şirketlerden biri olan TrendWatching pek çok kaynağa da ücretsiz erişim sağlıyor.

Trend Hunter
Dünyanın en büyük ve en popüler trend takip platformlarından biri olan Trend Hunter her gün yenilikçi fikirler ve viral haberler sunarken tüketici bilgileri ve özelleşmiş trend raporları hizmetleri de sunmakta.

Copenhagen Institute for Futures Studies
CIFS şirket ve organizasyonlara gelecekçi bir yaklaşımla stratejik danışmanlık sunan, kâr amacı gütmeyen bağımsız bir kuruluştur. İlham veren konuşmalar, sunumlar ve geleceğe dair gelişmeler üzerine kurslar verilmektedir.

J. Walter Thompson Intelligence
JWT Intelligence müşterilerine araştırma, trend tahminleri ve inovasyonlar, data analizi, tüketici bilgileri gibi kapsamlı hizmetler sunan global ölçekli bir platformdur.

Futurescan
Board of Innovation tarafından hazırlanmış, düşündürücü ve merak uyandıran gelecek tahminleri içeren posteri buradan indirebilirsiniz.

PFSK
PFSK yenilik portalı ve haber bülteni aracılığıyla bilgiler sunarken, işletmeler için son trendler hakkında raporlar üretiyor.

Lidewij Edelkoort
Dünyanın önde gelen trend uzmanlarından biri olan Lidewij Edelkoort yazdığı kitaplar ve sitesinde yayınladığı içeriklerin yanısıra danışmanlık da veriyor.
BONUS
Blend the Trend sayesinde en güncel teknoloji, tasarım ve iş trendlerini birleştirip yaratıcı ve yenilikçi fikirler geliştirebilirsin.
Bu konuyu sevdin mi?
Güncellemeleri artık almak istemiyorsanız abonelikten çıkabilirsiniz buradan.
Bu bülteni yönlendirirseniz ve beğenirseniz, abone olabilirsiniz: buradan.
Revue kullanılarak iletildi
Userspots | IoX - Eski Büyükdere Caddesi Sanayi Mahallesi Behçet Sokak Büyükdere İş Hanı