Profile bak

IoX Digital - Tasarım ve IoT Bülteni #23 - E-ticarette İnovasyon

Revue
 
2 haftada bir yayınladığımız bültenimizin bu sayısında son zamanlarda hayatımızdaki yerini artıran ka
 

IoX Digital - İnovasyon Bülteni

23 Ekim · Konu #23 · Tarayıcıda görüntüle
Türkiye'den ve Dünya'dan inovatif örnekleri bulabileceğiniz e-mail bülteni. Paylaşarak destek olun. http://www.ioxdigital.com

2 haftada bir yayınladığımız bültenimizin bu sayısında son zamanlarda hayatımızdaki yerini artıran kavramlardan “E-ticaret” alanındaki trend ve yeniliklerden bahsedeceğiz. Bir sonraki Innovation Dual Talks etkinliğimizde konumuz AR (Augmented Reality) olacak, 6 Kasım tarihinde 19:00'da Kolektif Maslak'a hepinizi bekliyoruz.

Amazon AR View
Kullanıcının satın alacağı ürünü gerçek boyutu, rengi, şekli ile konumlandıracağı yerde görebilmesini sağlayan Amazon AR View, çevrimiçi satın alma deneyimindeki şüpheleri böylece gidermeyi hedefliyor.
Introducing AR view - YouTube
IKEA Place
IKEA ise Place adlı uygulaması ile aynı hedefe yönelik bir çözüm üretiyor. Ayrıca kullanıcının aldığı mobilyanın odalarında nasıl duracağını görürken doğru ölçeklendirme ile mobilyanın o odaya sığıp sığmayacağından da emin olabiliyorlar.
Say Hej to IKEA Place - YouTube
AR Watch Shopping
Artırılmış gerçeklikle alakalı tutorial videoları paylaşan Parth Anand - Augmented Reality isimli youtube kanalı, akıllı saat satın alma sürecine dair yaptığı uygulamada kişisel bir projede bile sürecin ne kadar detaylı görselleştirilmeye başladığını bize gösteriyor.
Augmented Reality Watch Shopping - Made with Vuforia - YouTube
Chatbotlara neden ihtiyacımız var?
Chatbotlar giderek popüler bir kullanıma sahip oluyor e-ticaret de bu alanlardan biri. Chatbotlar kullanıcıların bir arayüz yerine günlük hayatta en alışık olduğumuz yöntem ile yani diyalogla alışveriş yapmasını sağlıyor. Chatbotlarla alakalı daha fazla örnek için hazırladığımız 9. Bülten‘imize göz atabilirsiniz.
Why You Need to Build a Chatbot Now - YouTube
RayBan Chatbot
RayBan'in, Facebook’un Bots for Messenger platformununu kullanarak geliştirdiği chatbot bir arkadaşınızla mağazaya gittiğinizde yaşadığınız süreci dijital ortamda deneyimlemenizi sağlıyor.
Chatbot Facebook Messenger RayBan on Vimeo
NIKEiD
Nike, NIKEiD adı altında ürünlerini internet sayfası üzerinden detaylı bir şekilde kişiselleştirip ve size özel bir ayakkabıya sahip olmanızı sağlayan bir hizmet sunuyor. Perakende mağazalarda elde edemediğiniz bu ayrıcalık ile çevrimiçi satın alma deneyimini ileriye taşıyor. Detaylı incelemek için NIKEiD sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
Nike. Made For You. - YouTube
Amazon Scout
Amazon, Scout adındaki yeni geliştirmesiyle birlikte kullanıcıların ürünleri beğenme/beğenmeme aksiyonlarına göre canlı tavsiye ve kişiselleştirme yapıyor. İsterse kullanıcı bu ürünleri sonrası için kayıt edebiliyor. Süreci Amazon Scout sayfasından deneyimleyebilirsiniz.
IoX Digital, Instagram: “Amazon Scout"
Amazon Dash Button
Amazon Prime müşterileri Dash Button ile “Tek Tık ile Alışveriş” yapabiliyor. Ürüne özel oluşturulan butonlar, Amazon müşterilerinin ürünleri bittiğinde sadece butona basarak yeni ürünü sipariş vermesini sağlıyor. 
Amazon Dash Button - YouTube
H&M Görüntü Tarama
H&M uygulaması yeni bir özellik ile çektiğiniz fotoğraftaki benzer desen ve renkteni ürünlerini size sıralıyor. Bir şeyin desenini ve rengini beğendiğinizde acaba buna benzer bir kıyafet var mıdır sorusunun cevabını alabiliyorsunuz.
Visual Search - YouTube
Amazon Görüntü Tanıma
Amazon mobil aplikasyonunda arama yaparken zaten sahip olduğunuz bir ürünü görüntülemek isterseniz kameranızı açmanız yeterli. Kameranız ile taradığınız ürünü ve benzer ürünleri size listeliyor.
2018'in 10 E-ticaret trendine dair detaylı bilgi edinmek isterseniz aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. Yalnızca e-ticaret değil; teknoloji, iş dünyası ve tasarım alanındaki en güncel trendleri takip etmek için websitemizdeki Trendler sayfasını ziyaret edebilir, bol bol iyi fikir üretmek içinse Blend The Trend‘e göz atabilirsiniz.
10 eCommerce Trends for 2018 - 10 eCommerce Trends
Bültene gösterdiğiniz ilgi için teşekkürler! 2 hafta sonra yine bir başka yenilikçi içerikle karşınızda olacağız. Bültenimizi paylaşarak projelerimize ve heyecanımıza destek olabilirsiniz.
Bağlantıda kalın!
Bu konuyu sevdin mi?
Güncellemeleri artık almak istemiyorsanız abonelikten çıkabilirsiniz buradan.
Bu bülteni yönlendirirseniz ve beğenirseniz, abone olabilirsiniz: buradan.
Revue kullanılarak iletildi
Userspots | IoX - Eski Büyükdere Caddesi Sanayi Mahallesi Behçet Sokak Büyükdere İş Hanı